Aktualności Aktualności

NOWA SIEDZIBA NADLEŚNICTWA MIĘDZYRZEC – NAGRODZONA

Nadleśnictwo Międzyrzec zdobyło III miejsce w klasyfikacji generalnej Plebiscytu Internetowego Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Na inwestycję  „Budowa nowej siedziby Nadleśnictwa Międzyrzec”, która znalazła się w finale  XXV  edycji Konkursu  w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”, oddano  5465 głosów. -Spektakularny wynik świadczy o tym, że inwestycja została dostrzeżona przez wiele osób – napisał Roman Pikuła, prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.  W Plebiscycie Internetowym na najpopularniejsze inwestycje  w 2020r  oddano ponad 150 tysięcy  głosów w I etapie głosowania. W   II etapie Finałowym  - ponad 50 tysięcy głosów.

 W Gali Finałowej Konkursu, która odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie, wziął udział Leszek Michalec, nadleśniczy Nadleśnictwa Międzyrzec.  Odebrał on dyplom z rąk Krzysztofa Janeczko, zastępcy dyrektora generalnego Lasów Państwowych.  Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI w odbywa się m.in. pod Honorowym Patronatem Dyrektora Generalnego LP.

Projekt nowoczesnego, ekologicznego i funkcjonalnego obiektu powstał w Pracowni Projektowej J-Arch Studio Jarosław Dieduch z Białej Podlaskiej. Wykonawcą jest Mal-Pol sp. z o.o z Siedlec.  Budowa nowej siedziby nadleśnictwa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., a  zakończyła niespełna dwa lata później. Podstawowym elementem wykorzystanym przy budowie obiektu było, poza pustakiem ceramicznym, drewno w różnych formach.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek jest świetnie wyposażony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (parking, podjazd, winda, wc). Jego powierzchnia użytkowa to ok. 850 m2. Mieści się w nim m.in. 16 pomieszczeń biurowych; z myślą o pracownikach powstały pomieszczenia dwuosobowe, pomieszczenia socjalne oraz przestrzeń do odpoczynku (tzw. zielony taras). W budynku biura znajduje się też sala konferencyjna z aneksem wystawienniczym oraz nowoczesne archiwum zakładowe. Obiekt jest ogrzewany z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i technologii przyjaznych środowisku.

Obok głównej siedziby nadleśnictwa zbudowano wiatę edukacyjną.  Budowę biura Nadleśnictwa Międzyrzec z pełnym zapleczem sfinansowano ze środków wszystkich nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.