Aktualności Aktualności

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Międzyrzec

 

Z myślą o miłośnikach bushcraftu, survivalu, a także osobach chcących oderwać się od zgiełku miasta rusza ogólnopolski program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”. Dzięki niemu chętni do tych nietypowych aktywności terenowych będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie prawa. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Międzyrzec.

 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Programu "Zanocuj w lesie"

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

Lokalizacja widoczna jest również na mapie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy                   oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 (ios), z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony);
  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
  4. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
  5. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszarze na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu do lasu ! 

Wyznaczony obszar jest oddany w dzierżawę Kołom Łowieckim:

  1. KŁ nr 89 „Siemień”
  2. KŁ nr 21 „Jeleń”
  3. WKŁ nr 127 „Łoś”
  1. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres miedzyrzec@lublin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Daniel Pasek, daniel.pasek@lublin.lasy.gov.pl, tel.: 797-348-876

Kontakt do leśniczych:

Leśnictwo Woroniec – Leśniczy Krzysztof Bednarczyk tel.: 516-172-711

Leśnictwo Sokule – Leśniczy Dariusz Czerkies tel.: 502-321-528

Materiały do pobrania :

1. decyzja

2. regulamin

3. formularz zgłoszenia

4. mapa

 

 Nadleśnictwo Międzyrzec przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.