Wydawca treści Wydawca treści

Spotkania edukacyjne

          Piękna pogoda i budząca się do życia przyroda zachęciły dzieci ze szkół z terenu Nadleśnictwa Międzyrzec do wycieczek leśnych. Towarzyszyli im jako gospodarze pracownicy Nadleśnictwa Międzyrzec. Spotkania w lesie były okazją do przybliżenia dzieciom pracy leśników a także pogłębienia ich wiedzy o lesie i środowisku.

         W ramach tygodnia otwartych dni , szkoły miały możliwość zwiedzania siedziby Nadleśnictwa. Ciekawość dzieci była ogromna, odwiedzały one wszystkie działy i dowiadywały się o zadaniach jakimi się zajmują. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także sala edukacyjna przy Nadleśnictwie a zwłaszcza wystawa ze zwierzętami leśnymi.

       Leśne spotkania były prowadzone w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Na trasie ścieżki rowerowej biegnącej przez ciekawsze tereny Nadleśnictwa oraz żółtego szlaku pieszego PTTK. Swoja wiedzą z dziećmi dzielili się pracownicy odpowiedzialni za edukacje leśną a także inżynierowie nadzoru i leśniczowie – traktujący te spotkania jako miłe urozmaicenie codziennych obowiązków. Najwięcej radości dzieciom sprawiały ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz sprawdzające ich wiedzę o przyrodzie konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Ponadto leśnicy   uczestniczyli w akcji cała Polska czyta dzieciom. Podczas zajęć czytali dzieciom opowiadania i wiersze zwłaszcza te o tematyce leśnej.

      Spotkania edukacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Co roku zgłaszają się nowe szkoły i przedszkola chcące skorzystać z tej bardzo miłej formy nauki. Leśnicy przypominają, że tutejsze lasy są otwarte przez cały rok dla wszystkich miłośników przyrody i zachęcają do ich odwiedzania i dbania o nie.